Cesty osudu- 1.díl

30. prosince 2011 v 12:55 | Mony |  Cesty osudu
Ahojky, po pár letech jsem se rozhodla, že se dám opět na dráhu psaní :D
Pomohla mi do toho moje dlouholetá kamarádka Lenuška, takže za to jí děkuju. Chybělo mi to už :) Takže jako díky jsem dala její vzácné a krásné jméno hlavní hrdince.
Tady máte 1. díl :)1.díl-

"Leni, vstávej, zaspali jsme!" křičí na mě Mája.

Rychle vylítnu z postele a začnu panikařit. Za půl hodiny nám jede vlak do Bratislavy. Jedeme s Májou na koncert naší nejoblíbenější kapely The Paranoid. Náš 1. koncert a my zaspíme.

Lítám po bytě, ani se nestihnu nalíčit, popadnu kosmetickou taštičkou s sebou, obléknu se, namažeme si rychle rohlík a do slova a do písmene utíkáme na vlakáč. Jen co nastoupíme do vlaku, rozjede se. Uvelebíme se do 1. volného kupé a konečné si vydechneme. Vytáhnu kosmetiku a začnu se líčit, skoro si vypíchnu oko tužkou, ale nakonec to zvládnu. Mája usnula, a tak si dám do uší sluchátka. Poslouchám a koukám ven, po chvíli také usnu.

Když ale po chvíli zaslechnu, jak někdo klepe. Byl to průvodčí.

"Dobrý den, jsme na konečné, vystupte si prosím." řekne s úsměvem.

"To už jsme v Bratislavě?" nechce se mi věřit, že bych to celé prospala.

"Kde že, prosím?" nechápe průvodčí.

"No, Bratislava, hlavní město Slovenska." řeknu jen.

"Ale milá slečno, tady je Brumov, tady nejste v Bratislavě." řekne a odejde.

Nechápavě stojím, a pak mi vše dojde. V tom spěchu jsme nastoupili do špatného vlaku. Probudím Máju, vše jí řeknu, a když vylezeme z vlaku, nechápeme. Větší zapadákov jsme snad neviděli. Jdeme se zeptat, kdy odtud jede něco do Bratislavy.

Paní na informacích nás ale vůbec nepotěší. Prý odtud nic nejede. Ale za 2 hodiny jede vlak do Trenčianských Teplic a odtamtud by už mělo jet něco do Bratislavy. Jenže my neměli čas, 2 hodiny jsme čekat nemohli, a tak jsme si požádali o mapu směrem do Trenčianských Teplic, a jelikož to nebylo daleko, rozhodli jsme se jít pěšky. Na povzbuzení nám vyhrávali samozřejmě The paranoid.

Do hodiny jsme byli ve městě, jen najít vlakové nádraží. Naštěstí byli lidé velmi přívětivý, a tak jsme do 10 minut stáli na nástupišti číslo 2 a čekali na správný vlak do Bratislavy. Do půl hodiny dorazil a my se skoro všech raději zeptali, zda jede do Bratislavy. Spokojeně jsme nasedli a ve vlaku jsme se s Májou začali bavit, zda to má cenu toto vše kvůli jednomu koncertu. Ale samozřejmě má. Tihle kluci mě podrželi, když mi rodiče vloni v létě zemřeli při autonehodě. Musím je poznat. Sice jsou jejich písně depresivní, ale Igorův krásný hlas jako by říkal "Neboj, vše bude dobré". Konečně jsme v Bratislavě, jenže o 3 a půl hodiny později. Koncert už 2 hodiny běží, ale je tam více kapel, snad je stihneme.

Doběhneme do klubu a tam je nějaká neznámá kapela. Mája si šla na záchod a já se lidí u baru tedy zeptám na The Paranoid.

"Joo, no ti to před půl hodinou zabalili." řekne jedna paní a chlápek vedle ní jen přikývne.

"Vodku, prosím" poručím si okamžitě barmance.

Kopnu to do sebe, pak s pláčem uteču ven.

Venku začnu do všeho kopat a plakat. Nezvládnu to a s brekem se skácím k zemi.

"Si v porádku? Čo sa stalo?" volá někdo.

"Hej!" zakřičí znovu.

Zvednu hlavu a vidím nějakou siluetu, přes slzy nevím, kdo to je.

"Jako já?" ptám se nechápavě.

"Jasné, že ty. Povedz mi, prečo také pekné dievča plače tu? Niekto ti ubližil, či?"

"Vše se pokazilo!" řeknu s pláčem.

"Ale však noc je mľadá. Ničomu nieje koniec. Pozri, otri si oči a choď so mnou dnu, dáme si panáka, bude lapšie." řekne a utírá mi slzy.

Až teď si všimnu, že to je Igor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenuška Lenuška | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 14:08 | Reagovat

Tak to by nasralo přijet hned po tom co to zabalí :D Ještě že já dycky když někam jedu tak abych měla min. 3 hodiny čas než začne koncert :DDD Hele jinak já umím malovat ve vklaku :D a dokonce líp jak doma :D! A díky že jsem hlavní postava :)

2 Mony Mony | Web | 30. prosince 2011 v 18:47 | Reagovat

Nevím ne jak na tom jsi s malováním :D ale vím, že jezdíš dřív :) ale takto se mi to tam hodilo no :D

3 zuzka zuzka | Web | 30. prosince 2011 v 18:58 | Reagovat

tak toto sa mi veľmi páči :)... čo bude ďalej?... a môžme si ťa dať ako affs?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama