Sen a skutečnost

25. listopadu 2011 v 23:15 | Mony |  povídky
Moje slohovka :)Sen a skutečnost
Tento příběh je o mladé Lauře, která se doma jen trápí, jelikož jí před pár lety zemřela matka a ona zůstala jen se svým nevlastním otcem, který ji neustále bije.
Je právě 7.00 a Laura se chystá do školy, jedině tam má chvilku klidu. Nemusí poslouchat řev, že jí upadl vlas na zem a ona ho nesebrala. Ve škole se stále směje a snaží se skrýt tu bolest, která ji v sobě dusí. Ale sotva škola skončí, úsměv z tváře rázem zmizí.
Doma to je každý den stejné. Přijde ze školy domů a už ve dveřích slyší řev: "Kdes byla tak dlouho? Nevíš, že mám hlad?" křičí na ni její otec. A takto nepřestane řvát dokud Laura neusne.
Sny. Další únik, kam se může Laura schovat. Když sní představuje si, že je s jejím otcem a povídají si jako normální otec s dcerou. Přeje si, aby se její sen stal skutečnsotí a plně v to doufá.
Ráno, když se Laura probudí, nechápe. V domě je neobvyklý klid a nikde nevidí otce. Najednou zaslechne zvonit telefon, tak ho běží rychle zvednout. V telefonu jí oznámí, že její otec je v nemocnici, protože měl vážnou autonehodu. Proto se rozhodne jít za ním.
Za pár minut se nachází v nemocnici a hledá svého otce. Když ji za ním sestra odvede, nechápe. Všude z něj vedou spousty hadiček. Zrovna se probudil, a když spatří Lauru, rozpláče se. Chytne ji za ruku a začne se jí omlouvat, že nechtěl být takový, ale že ho smrt Lauřiny matky vzala na tolik, že si musel ulevit.
Vše si vyříkali a Lauře se začne plnit její sen. V její sen plně věřila, a proto se stal skutečností.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama