Ošklivá princezna Rozárka

25. listopadu 2011 v 23:07 | Mony |  pohádky
Tato "pohádka" :D je napsána jen tak z nudy na ITE :) tak to neberte vážně :) Je to blbost :) ale zanechte komentáře, potěší ;)Ošklivá princezna Rozárka
V jednom malém království na kraji černého temného lesa žila princezna Rozárka. Jenže Rozárka byla moc ošklivá. Už se měly chystat vdavky, ale když pan král s pani královnou uspořádali ples, kam pozvali všechny prince z okolí, nikdo nepřijel. Princezna z toho byla velmi nešťastná, a proto nikam raději nevycházela.
Jednoho dne si pan král usmyslel, že to takto dál nejde a že už princeznu konečně musí provdat. Zašel tedy do lesa za známou čarodějnicí požádat o pomoc. Ta ho vyslechla a dala mu lektvar pro princeznu, který musí princezna vypít.
Když se král vrátil od čarodějnice, hned dal princezně do šálku čaje lektvar. Princezna ho vypila a nic se nestalo. Král nechtěl věřit vlastním očím, ale rozmyslel se, že za čarodějnicí zatím ještě nepůjde.
Druhý den ráno, když se princezna probudila a šla jako obvykle na ranní snídani, nikdo v království nechápal. Ona se divila, co se děje, že se na ní všichni tak upřeně dívají. Když konečně přišla za svými rodiči, tak se zeptala, co se děje. Oni se samým štěstím rozzářili a král jí vše, co udělal s čarodějnicí, řekl. Princezna byla chvilku šťastná, ale jelikož byla chytrá, tak si uvědomila, že lektvar někdy určitě vyprchá a ona se vrátí do původní podoby. Princezna se proto nechtěla vdávat, jelikož věděla, že až to přijde, princ se jí stejně lekne a nechá ji. Ale král to nechtěl ani slyšet, rozhodl se ji provdat za každou cenu, aby měl konečně následníka trůnu. Okamžitě vyslal posly ke všem panovníkům v okolí s tou radostnou zprávou, že provdá svou jedinou dceru.
Nešťastná princezna se rozhodla jít ven, projít se do lesa, aby přišla na jiné myšlenky. V tom jí spatřil krásný urostlý mládenec Honza. Hned se mu princezna zalíbila. I ona se do něj okamžitě zamilovala. Dali se spolu do řeči a náramně se bavili. Jenže když si princezna vzpomněla, že se do ní zamiloval jen kvůli její kráse a až se vrátí do své vlastní podoby, tak ji stejně nechá.
Honza se jí ihned zeptal, co se stalo a proč pláče. Princezna mu to nejdříve nechtěla říct, ale potom vše řekla. Že je strašně ošklivá, ale jelikož její tatínek šel za čarodějnicí a ta mu namíchala lektvar, tak je teď krásná. Honza se jen usmál a řekl, že mu nezáleží na tom, jak člověk vypadá, ale jaký je. Jenže princezna si nedala říct a utekla s pláčem domu.
Honza se za ní vypravil na zámek, kde se setkal s jejími rodiči. Využil příležitosti a požádal krále o ruku princezny. Králi se to moc nezamlouvalo, ale nakonec svolil a dovolil mu, si ji vzít. Princezna se ale vdávat nechtěla. Sice Honzu milovala, ale měla strach.
Utekla tedy do lesa za čarodějnicí, které se zeptala, co má dělat, aby byla takto krásná napořád. Čarodějnice jí řekla, že pokud Honzu opravdu miluje a on ji, tak ať se vezmou. Princezna tedy odešla a Honzu si vzala.
Konala se krásná velká svatba, a když se políbili, tak se nad královstvím objevil mrak ve tvaru srdce. Princezna zůstala krásná a s Honzou žijí šťastně ještě doteď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama